NOŠENÍ DĚTÍ

Jak vám šátek nebo nosítko pomůže
v péči o přijaté dítě?

  • Podporuje vytváření a utužování vazby.

  • Přispívá ke zdravému psychickému i fyzickému rozvoji dítěte.

  • Maximální kontakt s dítětem – dítě si zvyká na vaši vůni a teplo.

  • Máte při nošení miminka volné ruce a záda bez bolesti.

Víme, že koupě kvalitního ergonomického nosítka nebo šátku je větší investice a chápeme, že většina z vás je postavena do situace, kdy úplně celou výbavu pro dítě pořizujete doslova ze dne na denProto jsme přišli s myšlenkou půjčovny nosítek. 

Chceme vám i vašim dětem co nejvíce usnadnit a urychlit vzájemné napojení a vytvoření citové vazby. Správné nošení vám v tom může hodně pomoci. Nám totiž pomohlo také. S vytvořením attachmentu, při nemocech, bolení bříška, uspávání, kontaktním denním spaním i při probdělých nocích. 

S nosítkem zažijete spoustu společných zážitků a výletů i na místa, kam byste se s kočárem jen těžko dostávali.

S výběrem, stejně jako s nastavením nosítka či vázáním šátků, vám rádi poradíme, pomůžeme, naučíme. Přizvali jsme na pomoc odborníky. Stačí se na nás obrátit. 

Pokud vám právě zazvonil kouzelný telefon a přebíráte si své dítě ihned z porodnice (nebo odjinud) a potřebujete tedy šátek či nosítko ihned, dejte nám prosím vědět a my uděláme maximum pro to, abyste s ním mohli rovnou odjet. 

„Nošení, tedy blízký kontakt pečující osoby s dítětem pro děti znamená jistotu a pocit bezpečí. Tělesná blízkost patří mezi základní prvky pro tvorbu bezpečné vztahové vazby. Poskytnutí kontaktu zmírňuje u dítěte úzkost z opuštění a ohrožení.“

Jak vázat šátek?

Jak nastavit nosítko?

U nosítka neexistuje jeden univerzální návod, protože každé nosítko má jiné nastavení přezek. V naší půjčovně máme značky Monilu a Be Lenka. Proto vám nasdílíme jejich návody.

Monilu UNI Start je vhodné pro děti od narození (3,5 kg, 50 cm) a poroste s miminkem do cca roku (75 cm, max 15 kg).

MoniLu UNI je vhodné pro děti od 2 měsíců do 2,5–3 let.

Be Lenka MINI je vhodné pro děti od narození a přibližně 3 kg, v závislosti na velikosti, do přibližně 1,5 let (velikost 86).

Be Lenka 4ever & 4ever Neo je vhodné pro děti od 3–36 měsíců.